Badplaats Brighton in East Sussex - Zuid Engeland

De pier van badplaats Brighton in Zuid Engeland De badplaats Brighton in East Sussex, zuidoost Engeland Brighton Royal Pavilion in East Sussex De badplaats Brighton in East Sussex, zuidoost Engeland Georgian architectuur in Brighton, zuidoost Engeland Devil's Dyke in East Sussex De South Downs in East Sussex Het dorpje Rottingdean in East Sussex, Engeland Lewes in East Sussex Steyning in de South Downs Seven Sisters in de South Downs

Informatie over deze bestemming



Het Brighton Royal Pavilion in East Sussex, Engeland

Brighton is een grote badplaats aan de zuidkust van Engeland. Het is één van de bekendste en ook grootste badplaatsen in het land. Aan dit deel van de Engelse Zuidkust is veel bebouwd. De stad loopt door tot in Hove, Portslade, Southwick, Shoreham en Worthing. Aan de andere kant ligt het kustdorpje Rottingdean en dat loopt helemaal door tot in Newhaven. Als u gezelligheid zoekt en/of van winkelen houdt, ga dan ook zeker eens kijken in 'The Lanes', het historische stadsgedeelte dat vroeger nog onderdeel uitmaakte van het dorp Brighthelmstone. U vindt hier allerlei winkeltjes, boetieks en ook enkele antiekzaken in gezellige straatjes en steegjes. Het stratenplan van The Lanes bestaat al sinds de 16e eeuw. Ook kunt u eens kijken in het kleurrijke en bruisende North Laine iets verder noordwaarts terwijl er ook een groot winkelcentrum in het centrum staat. Dat is het Churchill Square Shopping Centre. Brighton is een mooi voorbeeld van een Regency badplaats, de stijlperiode uit het begin van de 19e eeuw. Deze badplaats is te bereiken met de trein. U kunt hier oa. direct komen vanuit de luchthaven Gatwick, Londen, havenstad Portsmouth alsook die andere badplaatsen in de regio, namelijk Worthing en Eastbourne. Tip: gebruik de uitgebreide zoekfunctie (bovenaan) om info over die andere plaatsen te vinden.

De badplaats is gesitueerd in het graafschap East Sussex en wordt direct omgeven door de landelijke natuur van het South Downs National Park, een golvend landschap met kleine dorpen -en stadjes, een prachtige kustlijn (bij Eastbourne) en genoeg wandelmogelijkheden. Net ten noorden van Brighton ligt bijvoorbeeld de Devil's Dyke, één van de mooiste locaties in het nationale park. De plek biedt mooie uitzichten en ligt aan de South Downs Way. Die meerdaagse wandelroute doorkruist het nationale park van west naar oost. De Devil's Dyke is een vallei van ongeveer 1,5 km lang met natuurlijke waarde, ooit ontstaan door een vorm van erosie. Bovenop is er van een mooi uitzicht te genieten. In de badplaats zelf kunt u natuurlijk ontspannen op het strand, een wandeling maken over de promenade maar er zijn ook enkele bezienswaardigheden. U vindt hier de iconische pier en u kunt een bezoek brengen aan het stijlvolle Brighton Royal Pavillion waar het museum en de kunstgallerie gevestigd zit. Ook zijn er enkele musea en een Sea Life Centre waar het aquarium staat. In het noorden van de stad vindt u nog Preston Manor, een mooi historisch herenhuis en daar vlakbij het Booth Museum, een natuurhistorisch museum. Brighton en omgeving dient ook als filmlocatie voor de tv-serie Grace, een detective.

Als u heel erg van antiek houdt dan zou u zeker het stadje Petworth in West Sussex willen bezoeken want daar zijn enkele tientallen van dergelijke winkeltjes. Dat is wel een uur rijden. Voorbeelden van mooie kleinere plaatsen dichter in de buurt zijn Lewes, Alfriston en Steyning. Als u een plek zoekt om te overnachten, kijk dan hier op deze pagina bij de hotels, herbergen en vakantiehuizen in Brighton. U kunt daarvoor ook de onderstaande interactieve kaart gebruiken. Hier in de streek pal boven Brighton in het nationale park is er bijvoorbeeld een route van 8 km te volgen via het dorpje Fulking en het uitzichtpunt de Devil's Dyke. Onderweg kun je halt houden in de 17e eeuwse pub de Shepherd & Dog in Fulking.

Kaart van Brighton

Misschien wilt u hier wel overnachten

= de locatie van het luxe hotel The Grand Brighton op bovenstaande interactieve kaart (te zien op een computer en tablet). Dit is een mooi voorbeeld van een accommodatie die je hier kunt boeken. ➦ Bekijk en boek hier The Grand Brighton. Via deze pagina kunt u ook zoeken naar andere accommodaties in deze plaats. Als u wilt kunt u er voor zorgen dat Groot-Brittannië Liefhebbers commissie verdient aan uw boekingen van een hotel (of ander type accommodatie) zonder dat de prijs hoger wordt. Hieronder leest u er meer over:

👆 U boekt via Groot-Brittannië Liefhebbers maar gewoon direct op booking.com


Wandelen in Brighton

De badplaats wordt omgeven door de South Downs. Net ten noorden van Brighton kunt u een mooie wandeling maken op/door de Devil's Dyke maken, een locatie die ook langs de South Downs Way ligt, een National Trail in dit deel van Engeland. U kunt echter ook een wandeling maken in de badplaats zelf en dan 5 km (en weer terug) naar de witte krijtrotsen lopen. Dat is de Undercliff Walk.

➦ Meer info: Undercliff Walk


Pub walk: Devil's Dyke en The Shepherd & Dog (32)

De National Trust heeft in 2022 een mooi boekje gemaakt met daarin wandelingen van korter of langer dan 10 km die niet alleen door een prachtig landschap (of kust) gaan maar die ook langs een fraaie authentieke pub komt waar je kunt eten en drinken waardoor je inspanning kunt combineren met ontspanning. De gids kun je hieronder bekijken en bestellen als je wilt. Het nummer hierboven correspondeert met het nummer in de gids. Hier in de streek pal boven Brighton in het nationale park is er bijvoorbeeld een route van 8 km te volgen via het dorpje Fulking en het uitzichtpunt de Devil's Dyke. Onderweg kun je halt houden in de 17e eeuwse pub de Shepherd & Dog in Fulking.

➦ Wandelgids: 100 Great Pub Walks (National Trust)


✔ Wenst u gedetailleerd online reisadvies?

U kunt op deze website allerlei handige info vinden en ook hotels en dergelijke boeken via de knoppen op deze en andere pagina's. Als u liever niet uw eigen reis plant dan kunt u ook zonder extra kosten uitgebreide hulp krijgen in de vorm van een (online) plan op maat. Dat is bijvoorbeeld handig als u een rondreis wilt maken. U leest alles over deze service op de volgende pagina:


Cottage in Engeland
vlak

Enkele bestemmingen in de buurt

Vindt u hier inspiratie?

U kunt hotels en andere typen accommodaties boeken via deze website. Als u een button of link aanklikt op deze pagina dan wordt u doorgeleid naar booking.com, een platform waar u misschien al vaker geboekt heeft. Gebruikt u de website Groot-Brittannië Liefhebbers ook als informatiebron voor de planning van uw vakantie en wilt u wat terug doen? Als u wilt dan kunt u er voor zorgen dat ik commissie verdien op uw boekingen van hotels (of ander type accommodaties) via deze website. De prijs wordt er niet hoger van dus uw steun kost in wezen niets. Op deze manier kan ik fulltime mijn aandacht aan de website en de (gratis) service besteden. Ik dank u hartelijk voor het boeken en hoop dat u hier veel zin krijgt om vakantie te vieren in Groot-Brittannië. Michel

👆 Wat (en wie is) Groot-Brittannië Liefhebbers?


Kamer boeken in Engeland, Wales en Schotland

U kunt

✔ Accommodaties vaak boeken met de optie 'gratis annuleren'.

✔ Gewoon gebruik maken van uw eigen booking.com account als u die al heeft.

✔ Automatisch sparen voor loyaliteitskorting (genius) als u boekt.

✔ Automatisch zien of loyaliteitskorting (genius) van toepassing is als u ingelogd bent.


✔ Of wenst u eerst uitgebreid reisadvies?

U heeft al eerder gelezen over het feit dat u een Vakantieplan op Maat kunt aanvragen. Als u deze online service aanvraagt dan boekt u de accommodaties ook via booking.com. U kunt deze service aanvragen voor een rondreis (auto of trein) maar langere tijd op één plek kan uiteraard ook. Of een combinatie van beide.


Cottage in Engeland
vlak

button

© 2012-2025 — Groot-Brittannië Liefhebbers